Audiobooki

Zabierzcie ze sobą audiobooki. Ich słuchanie może być ogromną frajdą nie tylko dla dzieci ale również dla rodziców.

Śpiew

Śpiewajcie piosenki, wymyślajcie zgadywanki, gry logiczne. Wyobraźnia nie zna ograniczeń! Liczenie krów, koni czy domów z zielonymi dachami to klasyka podróży z dziećmi.

Znaki drogowe

Ucz dziecko rozpoznawania znaków drogowych. Potem możesz prosić, żeby mówiło, kiedy zobaczy konkretny znak, na przykład przejście dla pieszych.

Mniejszy element

Wymyśl rzecz, która składa się z wielu mniejszych części (np. samochód), i poproś dziecko, by wymieniło coś, co się na niego składa (np. fotele). A teraz twoja kolej. Z czego składa się fotel? Gąbka, sprężyny? Komu nie uda się wymyślić nic więcej, przegrywa.

Litery, słowa

Razem z maluchem postarajcie się wymyślić jak najwięcej słów na kolejne litery alfabetu.

Łańcuszek

Każdy kolejno mówi wyraz na literę, na którą skończył się poprzedni (długopis- samochód- droga- atlas) albo który kojarzy się z poprzednimi wyrazami (samochód- podróż- bagaż- walizka- ubrania- sklep).

Mapa

Przedszkolaki są zazwyczaj ciekawe, dokąd jadą i co czeka je po drodze. Możecie pokazać im na mapie trasę waszej podróży. Na pewno z zainteresowaniem będą słuchać waszych opowieści o mijanych miejscowościach i później zaskoczą wszystkich znajomością geografii.

Dotyczy Lokomotiv syrop i Lokomotiv drażetki